aul. Piastowska 13
Cena:
Czas trwania:
Tryb nauczania:
Nauka na kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 119 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.
Każda działalność prowadzona w budynku, a także na otwartej przestrzeni musi spełniać wymogi przepisów BHP. Również wszyscy pracownicy muszą zostać przeszkoleni, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych. Technik BHP to profesja, która będzie potrzebna zawsze - tylko współpraca z uprawnionym pracownikiem pozwala na prowadzenie szkoleń lub kontrolę warunków w miejscu pracy. Wiedza, którą każdy słuchacz zdobywa w toku edukacji na kierunku technik BHP, przydaje się nie tylko w sferze zawodowej, ale również w życiu codziennym. Odpowiednio szybka reakcja na zagrożenie to cenna umiejętność, która nierzadko pomoże uratować zdrowie, a nawet życie wielu osób.
Bezpieczeństwo jest dla Ciebie priorytetem w każdej sferze życia? Oceniasz ryzyko na każdym kroku? Masz analityczny umysł? Dbasz o szczegóły? Każdy przepis prawa jest przez Ciebie bezdyskusyjnie stosowany? Lubisz wciąż aktualizować wiedzę? Czerpiesz radość z dzielenia się swoją wiedzą z innymi? Praca jako technik bezpieczeństwa i higieny pracy będzie dawać Ci satysfakcję.
Kierunek technik bezpieczeństwa i higieny pracy daje perspektywy zatrudnienia w firmie praktycznie każdej branży. Specjaliści BHP są poszukiwani zarówno przez ogromne korporacje, małe i średnie przedsiębiorstwa czy organy administracji publicznej. Pracę bez problemu znajdziesz w firmach budowlanych, szkoleniowych czy consultingowych. Możesz również otworzyć własną działalność.
Po ukończeniu kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy będziesz znać:
Zasady ergonomii w procesie pracy
Język obcy zawodowy w bezpieczeństwie i higienie pracy
Zasady oceny ryzyka zawodowego
Podstawy prawa pracy
Podstawy techniki
Zagrożenia w środowisku pracy
Obiekty techniczne
Maszyny i urządzenia techniczne (prace szczególnie niebezpieczne)
Ponadto będziesz umieć:
Ustalać przyczyny i okoliczności wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych
Prowadzić badania i pomiary czynników występujących w procesach pracy
Oceniać czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe i niebezpieczne
Prowadzić działalność gospodarczą z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
Przeprowadzić pierwszą pomoc
Świadczyć usługi i prowadzić szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
pełnoletność
świadectwo ukończenia szkoły średniej
Poza tym do zapisu potrzebować będziesz:
zaświadczenia lekarskiego
2 fotografii do legitymacji.
Na kierunek możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt
Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy (BPO.01.)
Klasyfikacja i identyfikacja źródeł zagrożeń w środowisku pracy
Dobór środków ochrony indywidualnej
Technik bezpieczeństwa i higieny pracy